Podsumowanie akcji UNICEF “Wszystkie Kolory Świata VI”

W tym roku nasza szkoła, po raz kolejny dołączyła do projektu edukacyjnego “Wszystkie Kolory Świata”. Jego celem było zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata. A
kluczowym momentem projektu było szycie charytatywnych laleczek 🙂

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się ze szczegółami akcji, materiałami przesłanymi przez organizację, a także brali udział w licznych rozmowach na temat roli empatii i niesienia pomocy.
Uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w akcji, z pomocą rodziców i dziadków przygotowywali charytatywne laleczki w domach. Każde rękodzieło przyniesione do szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i do czasu znalezienia nowego domu zdobiło salę świetlicy 😀

Sprzedaż charytatywnych laleczek w związku z sytuacją epidemiologiczną przeniosła się na grunt wirtualny. Poprzez specjalnie przygotowaną stronę “Wszystkie Kolory Świata – licytacje laleczek Unicef – ZSP w Gierałtowicach” na portalu Facebook – zaproszona społeczność szkolna i lokalna została zapoznana z ideą akcji, a następnie podziwiała kreatywność twórców i licytowała laleczki. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Sprzedaż laleczek rozpoczęła się 3 lutego, a zakończyła 15 lutego.

Po ostatecznym podliczeniu, dzięki Państwa hojności i aktywności podczas licytacji – konto UNICEF zostanie zasilone o kwotę 1425 zł, którą organizacja przeznaczy na artykuły pomocy humanitarnej ratujące życie dzieci 🙂

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie 🙂

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała certyfikat 🙂